آموزش عکاسی حیات وحش

آموزش عکاسی حیات وحش یکی از مهیج ترین سبک های عکاسی میباشد. عکاسان کارکشته حیات وحش در محیط طبیعی خود از حیوان های وحشی عکاسی میکنند. این بدون شک یک سبک عکاسی عالی و مهیج میباشد . ولی در کنارش به کار، زمان و صبوری احتیاج خواهد داشت. نکته های ما را مطالعه بکنید و آموزش ببینید به چه شکل یک عکاس حیات وحش بشوید!

برای آموزش عکاسی حیات وحش لوازم استاندارد را تهیه بکنید

مثل دیگر سبک های عکسبرداری، عکسبرداری از حیات وحش هم با لوازم جانبی شروع میشود. امکان دارد در اول راه کار عکاسی شما سرمایه گذاری زیادی داشته باشید، ولی وقتی که با تصویرهای خود شروع به گذران زندگی بکنید، همه آن هزینه بر میگرداند.

شما به یک دوربین پر سرعت احتیاج خواهید داشت، یک لنز تله فوتو، سه پایه و کارت‌های حافظه داشته باشید. کیسه شن، کاور باران و حتی لباس استتار هم قطعا کارمد خواهد بود.

آموزش ببینید تصویرهای با کیفیت بگیرید

این امکان دارد یک پیشنهاد واضح باشد: برای اینکه به یک عکاس پیشرفته و کارکشته ی از حیات وحش تبدیل بشوید، می بایست تصویرهای با کیفیت زیاد را ثبت بکنید.

چنانچه منتظر هستید طرفداران این سبک از عکاسی هزینه آن را پرداخت بکنند، عکسبرداری از حیات وحش شما می بایست بینظیر و عالی انجام شود. تعداد بیشماری آموزشگاه عکاسی در حال فعالیت میباشند. حتی میشود مدرک دریافت کرد و آموزش ببینید به چه شکل حرفه‌ای بشوید.

بدون شک، کارگاه‌ها و دوره‌ها برای پیشرفت عکاسی شما بینظیر میباشد. همه موارد درباره آموزش دائمی میباشد. ولی ما اعتقاد داریم شما برای مبدل شدن به یک عکاس بزرگ حیات وحش نیازی به داشتن مدرک نیست.

چیزی که شما احتیاج خواهید داشت تمرین، صبوری و کوشش زیاد میباشد. با بهره برداری از دوربین خود راحت باشید و نکاتی بیشتری درباره نورپردازی آموزش ببینید. حتی می‌توانید به یک عکاس حیات وحش کمک کنید و از آنها بیاموزید.

چنانچه این قابلیت را نخواهید داشت، نمونه کارهای برترین عکاس های حیات وحش را مشاهده بکنید. تصویرهای آنها منبع بیظیر الهام بخشی میباشند. شما می‌توانید در مورد ترکیب و حتی در مورد بهترین حالت‌ها برای گونه‌های خاص اطلاعات کسب کنید.

آزادانه کار کنید

امکان دارد زود باشد ولی اکثر عکاس های حیات وحش رویایی آن را خواهند داشت که در مجله هایی مثل National Geographic مشغول به کار بشوند. ولی تعداد خیلی کمتری به این موفقیت دست پیدا میکنند.

ولی به این معنی نمیباشد که نمیشود عکاسی خود را در یک نشریه مشهور انتشار بدهید! بیشتر عکاسان حیات وحش شغل آزاد نیز خواهند داشت. درست میباشد که فریلنسینگ حقوق ثابت نخواهد داشت. ولی شما توانایی آن را خواهد داشت تا تصمیمی اتخاذ بکنید که به چه شخصی یا موسسه ای تصویرهای خود را بدهید و مشتریان خود را برگزینید.

برای مشخص کردن قیمت‌ خود در بازار تحقیق بکنید

بحث درباره کسب درآمد میباشد، بدون شک شما یک پرسش با اهمیت را در تصور خود خواهید داشت. آیا میشود در مقام یک عکاس حیات وحش کسب درآمد کرد؟ و یک عکاس حیات وحش چه میزان درآمد دارد؟

این به منطقه، حرفه ای بودن شما و پیزی که روی آن متمرکز هستید بستگی خواهد داشت. عکاسان حیات وحش که زندگی خود را صرف شناختن گونه‌های نایاب کرده اند، درآمد بسیار بالاتری دارند.

ولی این به معنی آن نمیباشد که شما می بایست راه آنها را تکرار بکنید. به شکل جامع، شما توانایی آن را خواهید داشت تا سالانه بین 25000 تا 62000 دلار با عکاسی از حیات وحش کسب درآمد بکنید.

برترین مسیر برای پیدا کردن قیمت‌ها تحقیق درباره قیمت‌های محلی و رقبا میباشد. و نیز میشود از دیگر عکاسان حیات وحش مشاوره بگیرید.

اموزش ببینید که به چه شکل با محیط های نوری کم کنار بیایید

اکثر حیوانات وحشی معمولا در اول صبح و غروب بیدار میشوند. به شکل طبیعی، این زمان ها در روز نور بسیار کمی در دسترس شما میباشد و این به معنای آن میباشد که میشود سرعت شاتر را به اندازه لازم بیشتر بکنید تا تاری حرکت (یا حتی لرزش دوربین) را از روی تصویر ها از میان بردارید، چالش برانگیز میباشد. نه فقط این، بلکه حیوانات علاقه نخواهند داشت که در فضای باز زیاد ظاهر fشوند. قطعا مجبور میشوید از آنها در زیر سایه یا پوشش درختان عکسبرداری بکنید، این به معنای آن میباشد که نور کمی در دسترس شما خواهد شد.

این بزرگترین مانعی میباشد که بنده برای نخستین بار در مقام یک عکاس حیات وحش آغاز کردم به آموزش راه مقابل بر آن. امکان دارد خیلی اذیت کننده به نظر برسد که پس از اینکه ده ها هزار فریم تصویر ثبت کردید و روزها و ساعت ها زمان صرف کردید، تازه متوجه بشوید که همه ی تصویرها به خاطر تاری بوجود آمده از تحرک آسیب دیده ایند صرفا به این دلیل که شما از سرعت شاتر 1/20 ثانیه بهره برداری کرده‌اید.

سرعت ISO شما تنظیم های میباشد که شما در مقام یک عکاس حیات وحش با آن خیلی آشنا میشوید و قطعا با کم و زیاد شدن نور میشود دائم آن را تنظیم بکنیم. میزان ISO بیشتر به این معنا میباشد که سنسور دوربین شما نسبت به نور حساس تر میباشد، ولی شما نویز دیجیتالی زیادتری را در تصویر خود خواهید داشت. به خاطر بسپارید که سرعت ISO شما می بایست در حد لازم، در کمترین حد ممکن به نظر برسد. دوربین های متفاوت درباره سرعت ISO هم قابلیت های متفاوتی خواهند داشت. دوربین های پر هزینه شامل نویز دیجیتالی پایین تری در مقدارهای ISO بالاتر میباشند، ولی محدودیت‌های دوربین خود را تست بکنید و متوجه آن باشید تا بدانید چه وقتی تصویرها غیر قابل استفاده خواهند شد.

امنیت

در زمان انجام عکاسی از حیات وحش، خیلی با اهمیت میباشد که امنیت را در تمامی موارد رعایت بکنید. تفاوتی ندارد که به مسافرت گردشگری در آفریقا رفته اید، یا به تنهایی در پارک های ملی قدم میزنید. حیوانات وحشی عموما غیرقابل پیش بینی میباشند و یادآوری این نکات که ما در فضای آنها میباشیم، از عهده ما خارج میباشد و می بایست به آن احترام بیشتر قائل باشیم.

قانون ها و دستورالعمل ها در منطقه های بیابانی به یک دلیل وجود خواهند داشت، ایمنی و امنیت شما. یقین داشته باشید که از آنها پیروی خواهید کرد تا شما یا بقیه افراد در اطراف شما مورد آسیب قرار نگیرند. در صورت تمایل، در یک گروه یا دست کم با یک شخص دیگر به مسافرت بروید. در تعداد نفرات امنیت وجود خواهد داشت و این ممکن است به نفع شما تمام بشود.

از متخصصین که یش از شما به مسافرت رفته اند کمک درخواست بکنید و به نکته های آن‌ها گوش بدهید. پیاده روی در منطقه تو در تو یا منطقه لانه سازی هرگز ایده خوبی نمیباشد! مراقب لوازم خود باشید. به خصوص اگر در مکان های دور از دسترس باشید.

از عکسبرداری با گونه‌های سطحی آغاز بکنید

عکسبرداری از ببرها در آفریقا و شیر ها در آسیا مثل یک رویا خواهد ماند،ولی در اول نیاز نمیباشد این مسئله بزرگ را آغاز بکنید. خصوصاً به این خاطر که مسافرت به برترین مکان‌های عکسبرداری از حیات وحش ممکن است مبلغ زیادی در بر داشته باشد.

با گونه‌های سطحی که ممکن است در اطرفا مکان خود میبینید، آغاز بکنید. در جنگل‌ها جستجو و یا کوهپیمایی بکنید. از پرندگان، جوندگان یا گوزن‌ها تصویر ثبت بکنید.

پیش از آغاز به عکسبرداری از حیوان های عجیب و غریب، زمان خود را به تمرین صرف بکنید.

خیلی صبور و آماده به نظر برسید

عکسبرداری از حیات وحش صبوری و حوصله خیلی بالایی را نیاز خواهد داشت. حیوانی که تصمیم دارید از آن تصویر ثبت بکنید امکان دارد ساعت‌ها یا حتی روزها خودش را نشان ندهد. یا آب و هوا به نفع شما نباشد و میبایست یک روز دیگر به صحنه برگردید.

ولی همچنین میبایست یقین داشته باشید که در زمان مهیا شدن لحظه مناسب حاضر باشید. شما معمولا مجبور خواهید شد حیوانات وحشی را در حال تحرک ثبت بکنید. لازم میباشد که شما متوجه این موضوع باشید که به چه شکل از اجزای در حال تحرک تصویری واضحی ثبت بکنید.

به عکاسی از حیات وحش به شکلی بیاندیشید که گویی شیری میباشید که در پی طعمه برای خود قرار دارد. امکان دارد روزها پیدا نشود و شیر گرسنه باشد. ولی به هیچ عنوان تسلیم نخواهد شد و هنگامی که زمان آن فرا رسید، شیر آماده تعقیب و گرفتن طعمه خود میباشد. مانند شیر باشید، صبور و همواره آماده.

آماده مسافرت باشید

قطعا می‌توانید از حیوانات پیرامون منزل خود عکسبرداری بکنید. ولی عکاس معمولی حیات وحش مجبور میباشد بسیار به مسافرت برود. این به معنی صرف کردن زمان جدا از دوستان و خرج کردن های زیادی میباشد .

مقصد به نوع عکسبرداری از حیات وحش بستگی دارد. عکاسی از نهنگ‌ها به معنای رفتن به اقیانوس است، در حالی که شیرها در دشت‌ها منتظر شما هستند

آمادگی برای سفر به معنای این است که در معرض فرهنگ‌های مختلف قرار خواهید گرفت. حتماً تلاش خود را انجام داده و فرهنگ محلی را بشناسید.

حتی ممکن است بخواهید چند کلمه را به زبان محلی یاد بگیرید. شما هرگز نمی‌دانید، شاید این کلمات به شما کمک کند تا مکان مناسب حیات وحش را پیدا کنید.

آماده صرف کردن زمان در فضای باز باشید

شما در مقام یک عکاس حیات وحش لازم است کار در فضای باز را آموزش ببینید. شما می بایست توانایی آن را داشته باشید تا با محیط های آب و هوایی سازگار بشوید و لوازم و دوربین خود را به روشی ایمن و پر سرعت بسته بندی بکنید. چنانچه به زندگی خارج از شهر، کمپینگ و پیاده روی علاقه زیادی دارید، این هم یک مزایایی عالی میباشد.

حیوانات را درک بکنید

درک حیوانات و زیستگاه طبیعی آن‌ها امکان دارد در آغاز عکاسی حیات وحش به شما کمک بسیاری خوبی باشد. دانستن اینکه حیوان به چه شکل برخورد میکنند، چه در هنگام خواب، چطور زمان عصبی بودن عمل می‌کند خیلی مفید میباشد.

چنانچه درباره گونه‌ها اطلاعات بدست بیاورید، بهترین وضعیت‌ها و موقعیت‌هایی را که می توانید آن را ثبت کنید، تشخیص خواهید داد.

ارائه خدمات اضافی را در نظر بگیرید

بسیاری از عکاسان حرفه ای حیات وحش علاوه بر عکس گرفتن خدمات اضافی نیز ارائه می‌دهند. آنها برای کسب درآمد بیشتر دوره‌های عکاسی از حیات وحش یا کارگاه‌های آموزشی را اجرا می کنند.

دوره‌های آموزشی می‌تواند کار عکاسی شما را نیز بهبود بخشد. هنرجویان شما ممکن است سوالاتی بپرسند که به شما کمک می‌کند تا عمیق تر شوید. یا ممکن است عکس‌هایی را به شما نشان دهند که برای شما الهام بخش باشند.

همچنین می‌توانید شروع به سازماندهی تورها کنید. به این ترتیب می‌توانید رازهای عکاسی از حیات وحش را در محیط واقعی به گروه‌های خود بیاموزید. هرچه نمایه شما متنوع‌تر باشد، می‌توانید به عکاس حیات وحش خبره‌تری تبدیل شوید.

به حیوان ها و طبیعت احترام بیشتری قائل باشید

با اهمیت ترین بخش شروع عکاسی حیات وحش احترام میباشد. شما در حال ثبت تصویر از حیوانات با شکوه میباشید تا مهم بودن حافظت از آن‌ها را به مردم جهان نمایان بکنید.

شما به هیچ عنوان نباید محیط آنها را از خراب بکنید و به حیوانات آسیب برسانید. شما صرفا در زیستگاه طبیعی آنها مهمان میباشید. شما می بایست احساس لذت کرده که این فرصتی را به دست دارید.

کلام آخر

عکاس های حیات وحش برای خلق شغل میبایست تمرین و کوشش بسیاری بکنند. ولی همه ی سخت کوشی صادقانه جواب خواهد داد و قطعا شغلی را به شما خواهند سپرد که بیشتر از مردم آرزو ان را در سر میپرورانند.

بیشتر مردم به هیچ عنوان فرصتی برای تشخیص حیوانات در طبیعت نخواهند داشت. در مقام یک عکاس حیات وحش توانایی آن را خوایهد داشت تا هر روز با آنها کار بکنید. تلاش بکنید و صبوری داشته باشید و موفقیت پاداش شما خواهد شد.

این مطلب ادامه دارد

آموزش عکاسی از آسمان
بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *