بهترین دوربین ‌های اکشن ورزشی

اگر شما به دنبال بهترین دوربین ‌های اکشن ورزشی هستید، دچار سردرگمی خواهید شد. بیشتر افراد به سادگی به دنبال بهترین دوربین های GoPro می‌گردند، ولی مورد های زیادی وجود دارد که از نظر قیمت ارزان و از نظر کیفیت هوشمندتر یا کیفیت بهتری دارند (ولی نه هر سه را با هم،همین دلیل باعث شده است که GoPro هنوز در اوج بمانند).

بهترین دوربین اکشن در حال بازار

از نظر منتقدان تیم پارس دوربین بهترین دوربین ‌های اکشن ورزشی در حال حاضر داخل بازار GoPro Hero9 Black می باشد. این دوربین قابلیت تصویر برداری 5K تا 30 فریم بر ثانیه را دارد، تا 10 متر بدون داشتن کیس ضد آب می باشد و دارای مانیتور جلویی برای vlogging می باشد.

حال با ورود اولین دوربین اکشن DJI ، Osmo Action این پیغام را به این دوربین رسانده است که GoPro اکنون رقیب قابل توجه و بسیار قابل احترامی در بازار دوربین‌های اکشن دارد.

اما مسئله مهم این است که انتخاب بهترین دوربین اکشن ورزشی تا حد زیادی به آنچه که شما قصد دارید از آن استفاده کنید بستگی دارد و شما باید بدونید که به حداکثر وضوح، ضد آب بودن، ضد ضربه بودن، حرکت آهسته، صفحه نمایش جلو یا انعطاف پذیری حداکثری نیاز دارید؟حال که فهمیدید چه نیازی دارید حالا میتونید بهترین انتخاب را بکنید.

بهترین دوربین‌های اکشن ورزشی

پس با ما همراه باشید و کمی وقت بگذارید و با همه این دوربین‌های اکشن مختلف و آنچه آن‌ها به شما ارائه می‌دهند آشنا شوید.

شاید شما یک دوربین اکشن تهیه کنید که به تنهایی تا عمق 30 متر ضدآب باشد، یا یک دوربین که نیاز به محافظ دارد، یا میتوان گفت یک دوربین اکشن باشد که عملکرد ضد آب خیلی خوبی نداشته باشد ولی در عوض ضربات شدید را بتواند به راحتی تحمل کند.

شاید برای شما عملکرد بی سیم خیلی مهم باشد، یا به یک دوربین احتیاج داشته باشید ک بتوانید بوسیله موبایلتان  با استفاده از یک برنامه بصری آن را کنترل کنید.

پارس دوربین در این مقاله قصد دارد بهترین گزینه‌های دوربین‌های اکشن در حال حاضر موجود در بازار را گردآوری کرده‌ایم و آن ها را به شما بصورت جدا در همین مقاله توضیح خواهیم داد.

 • GoPro Hero9 Black

 • GoPro Hero8 Black

 • GoPro Hero7 Black

 • DJI Osmo Actioz

 • GoPro Hero7 White

 • Sony RX0 Mark II

 • Garmin VIRB XE

 

۱) GoPro Hero9 Black

وزن: 158 گرم

ضدآب : تا عمق 10 متر

ویدئوی 5K: تا 30 فریم بر ثانیه

لنز‌های نیکون برای عکاسی معماری
بخوانید

ویدئوی 4K : تا 60 فریم بر ثانیه

ویدئوی 1080: تا 240 فریم بر ثانیه

ویدئوی 720: تا 240 فریم بر ثانیه

رزولوشن: 20 مگاپیکسل

عمر باتری: به طور تقریبی 1 تا 3 ساعت

دوربین GoPro Hero9 Black

مزایا دوربین GoPro Hero9 Black :
 • دارای صفحه نمایش در قسمت جلویی دوربین
 • کیفیت تصویر ها 20 مگاپیکسلی
 • کیفیت ویدئو های گرفته شده 14.7 مگاپیکسلی
معایب دوربین GoPro Hero9 Black :
 • مقدار حجم فیزیکی بزرگتر نسبت به دیگر دوربین های GoProها
 • مقدار فضای بدست آمده از فیلمبرداری 5K حجم خیلی بالا می باشد

اگر شما تصمیم دارید بهترین دوربین اکشن حال حاضر را در اختیار داشته باشید، پیشنهاد ما آخرین پرچمدار GoPro می باشد. درست است که نخستین دوربین اکشن برند که دارای مانیتور به سبک vlogging می باشد برای همه مناسب نخواهد بود، ولی ظاهراً این دوربین با کیفیت تصویر 5K مطمئناً آن را به عنوان پیشرو معرفی می‌کند.

حتی اگر شما به دنبال تصاویر 5K نیستید، یک سنسور جدید به شما امکان می‌دهد فیلم‌های5K با رزولوشن 14.7 مگاپیکسل ضبط کنید و همچنین از تصاویر 20 مگاپیکسلی استفاده کنید.

این مانیتور همچنین دارای صفحه نمایش بزرگتر 2.27 اینچی از GoPro Hero8 Black، تثبیت کننده فیلم فوق العاده روان Hypersmooth 3.0 ، TimeWarp 3.0 برای مرور زمان دستی، یک کیس مسافرت و یک لوازم جانبی Max Lens Mod می باشد که ویژگی‌های سبک GoPro Max را به ارمغان می‌آورد مانند قفل افق 360 درجه و حالت Super View با حداکثر 155 زاویه دید.

دوربین GoPro Hero8 Black

وزن: 126 گرم

ضدآب: تا عمق 10 متر

ویدئوی 4K : تا 60 فریم بر ثانیه

ویدئوی 1080: تا 240 فریم بر ثانیه

ویدئوی 720: تا 240 فریم بر ثانیه

رزولوشن: 12 مگاپیکسلی

عمر باتری: به طور تقریبی 1 تا 3 ساعت

GoPro Hero8 Black

مزایا دوربین GoPro Hero8 Black:
 1. تثبیت کننده تصویر فوق‌العاده
 2. ویدئوهای 4K شارپ و روان
 3. مونت لوازم جانبی داخلی

معایب:

صفحه نمایش نسبت به مدل DJI کوچک‌تر است

با اومدن GoPro Hero۹ Black این دیگر پرچمدار GoPro نمی باشد ، ولی اگر نیازی به ویدئوی 5K یا مانیتور جلویی دوربین ندارید، GoPro کوچکتر و سبک‌تر که در سال ۲۰۱۹ تولید شده است می‌تواند برای شما انتخابی مناسب باشد.

یک تفاوت اساسی با مدل‌های پیشین این می باشد که پایه‌های تاشو وجود دارد که به این معنی است که شما یک مونت دوربین داخلی در اختیار دارید. و سپس می‌توانید Hero8 Black را با سری جدیدی از گزینه های اختیاری زیبا که Mods نامیده می‌شوند، دسترسی بیشتری پیدا کنید.

ما مانیتور Mod را می پسندیم که صفحه نمایش دومی را برای ولاگرها (چیزی که در GoPro Hero9 Black گذاشته شده است) مناسب است. البته این افزودنی‌ها هزینه بیشتری برای شما دارند،ولی با کاهش قیمت، Hero8 Black با توجه به فیلمبرداری عالی 4K و سیستم تثبیت کننده عکس عالی، به نظر می‌رسد گزینه خوبی باشد.

GoPro Hero7 Black

وزن: 118 گرم

بهترین دوربین‌های عکاسی ۲۰۲۰
بخوانید

ضد آب: تا عمق 10 متر

ویدئوی 4K : تا 60 فریم بر ثانیه

ویدئوی 1080: تا 240 فریم بر ثانیه

ویدئوی 720: تا 240 فریم بر ثانیه

رزولوشن: 12 مگاپیکسل

عمرباتری به طوری تقریبی 1 تا 3 ساعت

دوربین GoPro Hero7 Black

مزایا دوربین GoPro Hero7 Black :

 • قابلیت HyperSmooth
 • کیفیت عالی ویدئوی 4K

معایب GoPro Hero7 Black :

 • صفحه نمایش ممکن است پاسخگو نباشد
 • دستورات صوتی زیاد خوب نیست

GoPro Hero7 Black یک دوربین اکشن می باشد که HyperSmooth را برای ما به ارمغان آورد، یک سیستم تثبیت کننده فیلم که آنقدر خوب می باشد که امکانات خلاقانه جدیدی را به ارمغان می‌آورد. shake-buster حتی تا 4K 60 فریم بر ثانیه نیز کار می‌کند. کسانی که از یک گیمبال در GoPro خود استفاده می‌کنند می‌توانند آن را فراموش کنند زیرا HyperSmooth به ویدیوی دستی نیز جلوه‌ای ابریشمی و صاف می‌دهد.

با این حال ، این امکان جدیدی را نیز زنده می‌کند. فیلم دستی TimeLapse که TimeWarp نامیده می‌شود، به شما امکان می‌دهد HyperSmooth را در عکسبرداری با فاصله زمانی فریم به فریم دستی اعمال کند. علاوه بر این لرزش‌های تثبیت شده، Hero7 Black دامنه دینامیکی عالی ، SuperPhoto و 12 دستور صوتی جداگانه را ارائه می‌دهد. با این وجود، ویژگی‌های جدید و الحاقی های دو GoPro اخیر را از دست داده است.

DJI Osmo Action

وزن: 134 گرم

ضد آب: تا عمق 11 متر

ویدئوی 4K: تا 60 فریم بر ثانیه

ویدئوی 1080: تا 240 فریم بر ثانیه

ویدئوی 720: تا 240 فریم بر ثانیه

رزولوشن: 12 مگاپیکسل

عمرباتری: 1 تا 2.5 ساعت (تقریبی)

دوربین DJI Osmo Action

مزایا دوربین DJI Osmo Action :

 • مانیتور رنگی جلویی برای ولاگینگ عالی است
 • تثبیت کننده تصاویر فوق‌العاده می باشد

معایب دوربین DJI Osmo Action:

 • کلیه گزینه‌های لوازم جانبی را مانند سری دوربین های GoPro در اختیار ندارد
 • اپلیکیشنی که ارائه داده است می‌توانست بهتر باشد

DJI بیشتر به دلیل تولید برخی از بهترین پهپاد‌ها در سراسر دنیا شهرت دارد (و به دلیل تثبیت کننده‌های دوربین گیمبال دستی آن) ، ولی

با ورود Osmo Action توجه خود را به بازار دوربین‌های اکشن معطوف کرده است. اینجوری که بنظر میرسد که به عنوان یک رقیب مستقیم برای GoPro Hero7 Black ساخته شده است و واقعا خوب کار می‌کند.

معرفی دوربین کانن Canon EOS 850D
بخوانید

ما به خصوص اضافه کردن یک نمایشگر LCD جلو تمام رنگ را دوست داریم، که آن را به یکی از بهترین دوربین ‌های اکشن ورزشی برای سلفی یا فیلم برداری تبدیل می‌کند.

دوربین GoPro Hero7 White

اندازه مگاپیکسل: 10 مگاپیکسل

مانیتور : لمسی 2 اینچی

اتصالات دوربین : Wi-Fi 5GHz ، بلوتوث

حداکثر سرعت عکسای پیاپی : 15 فریم بر ثانیه

حداکثر رزولوشن فیلم ها : فول اچ دی

فریم ریت دوربین : 60 فریم بر ثانیه (1080)

حداکثر متراژ ضد آب بودن : تا عمق 10 متر

کنترل صوتی : بله

جی پی اس : متاسفانه ندارد

عمر باتری : به طور تقریبی 1 تا 3 ساعت

دوربین GoPro Hero7 White

مزایا دوربین GoPro Hero7 White :

 • با قیمت پایین ارزش خرید نسبتاً خوبی دارد
 • تثبیت کننده تصویر

معایب دوربین GoPro Hero7 White :

 • 4K وجود ندارد
 • عملکرد سطحی

تولید GoPro Hero7 White در دو سال گذشته به طور رسمی متوقف شد، ولی هنوز در داخل بازار که بگردید میبینید که هنوز هم وجود دارد و به فروش می رسد. نتیجه این دو واقعیت این می باشد که اکنون شاهد خرید و فروش هایی با قیمت باورنکردنی در این مدل دوربین ها هستیم که به شما امکان می‌دهد یک دوربین GoPro با قیمت بسیار مقرون به صرفه تهیه کنید.

این دوربین مدل سطحی در محدوده دوربین‌های گوپرو بود. 4K وجود ندارد و اگرچه لرزشگیر داخلی در آن وجود دارد، جدیدترین فناوری HyperSmooth GoPro بر روی این دوربین قرار نگرفته است.

اما با این وجود میتوانیم بین بهترین دوربین ‌های اکشن ورزشی جایگاهی به این دوربین اختصاص دهیم.

نکته مهمی که شما باید به آن توجه کنید این است که تا 10 متر (33 فوت) هنوز ضد آب است و می‌تواند با کیفیت 1440p اچ دی با سرعت 60 فریم در ثانیه یا 30 فریم در ثانیه فیلم برداری کند و سازگاری وای فای / بلوتوث را ارائه می‌دهد. بعلاوه، می‌توان آن را با طیف گسترده ای از لوازم جانبی GoPro استفاده کرد.

دوربین Sony RX0 Mark II

وزن: 110 گرم

ضد آب: تا عمق 10 متر

ویدئوی 4K: 30 فریم بر ثانیه

ویدئوی 1080: تا 1000 فریم بر ثانیه

ویدئوی 720: تا 1000 فریم بر ثانیه

رزولوشن عکسبرداری: 15.3 مگاپیکسل

عمر باتری: 60 دقیقه

دوربین Sony RX0 Mark II

مزایای Sony RX0 Mark II :

 • سنسور بزرگ Exmor 1-inch
 • تصویربرداری با سرعت خیلی آهسته
 • مانیتور جلویی

معایب Sony RX0 Mark II:

 • قیمت بسیار بالایی که دارد

Sony RX0 II گران قیمت می باشد ولی دارای ویژگی‌هایی است که قطعاً قابل تأمل است. امکان تصویربرداری متوالی فیلم‌های کوتاه slo-mo با حداکثر 1000 فریم در ثانیه یکی از این موارد است، مطمئناً نمی‌توانید این کار را با GoPro انجام دهید. و در حالی که RX0 قادر به تولید فیلم 4K UHD فقط توسط یک ضبط کننده خارجی بود، RX0 Mark II می تواند 4K را به صورت داخلی ضبط کند .

دوربین کامپکت A7C
بخوانید

حسگر1 اینچی دوربین تصاویر زیبایی را تولید می‌کند، چه در عکاسی و چه در فیلمبرداری، عملکرد دوربین در نور کم را افزایش می‌دهد و دامنه دینامیکی بسیار خوبی را فراهم می‌کند. مطمئناً این یک پیشنهاد گران قیمت است، اما اگر شما به فیلم‌های آهسته و باشکوهی احتیاج دارید، هیچ چیز بهتر از این نیست و اگر شما بیش از هر چیز به دنبال کیفیت عالی تصویر هستید، این یکی از بهترین دوربین‌های اکشن است که در حال حاضر به دست می‌آورید. سونی RX0 II همچنین دارای یک صفحه نمایش جلویی است که عملکرد آن را بسیار کارآمد‌تر می‌کند و به عنوان یک ابزار تولید محتوای با کیفیت برتر عمل می نماید.

دوربین Garmin VIRB XE :

Garmin VIRB XE دوربین

وزن: 151 گرم

ضد آب: مقاوم تا عمق 50 متر

ویدئوی 4K: ندارد

ویدئوی 1080: تا 60 فریم بر ثانیه

ویدئوی 720: تا 120 فریم بر ثانیه

رزولوشن عکسبرداری: 12 مگاپیکسل

عمر باتری: 2 ساعت

مزایا Garmin VIRB XE :

 • ضد آب تا عمق 50 متر
 • امکان استفاده از میکروفون بلوتوث

معایب Garmin VIRB XE :

 • تنها رزولوشن فول اچ دی در دسترس است
 • گران است

این امکان وجود دارد که یک دوربین اکشن بخرید که فقط با رزولوشن Full HD ارائه شود؟ Garmin VIRB XE دلیل قانع کننده‌ای در مورد چرایی این خرید ارائه می‌دهد.و همین باعث شده است که این دوربین جزو بهترین دوربین ‌های اکشن ورزشی قرار بگیرد.

این دوربین بدون محفظه تا عمق 50 متر ضد آب است و می تواند در دمای 10- درجه سانتیگراد مقاومت کند اما این دوربین اکشن فقط از مواد سخت ساخته نشده است. Virb XE همچنین دارای مجموعه‌ای از حسگرهای G-Metrix هوشمند است که می تواند GPS، جهت قطب نما، دما و حتی سرعت را اندازه گیری کند، که این قابلیت ها  یک لایه هیجان انگیز از اطلاعات را به فیلم اضافه می‌کند. حتی می‌تواند از دستگاه‌های سازگار با ANT +  مانند دستگاه‌های ضربان قلب و ساعت‌های هوشمند داده دریافت کند. به عنوان یک ویژگی خاص، برای کسانی که فکر می‌کنند صدا به اندازه ویدیو مهم است، می‌توان یک میکروفون بلوتوث به آن متصل کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *