عکاسی با هزینه کم

در چند روز اخیر کاربران بیشماری از سایت پارس دوربین میپرسند که به چه شکل میشود با عکاسی با هزینه کم کار خود را آغاز کنیم؟ میبایست اعلام کنیم که برای تهیه دوربین، لنز، فلاش، سه پایه و برخی لوازم که مخصوص عکسبرداری لازم میباشد میبایست حساب خود را تهی بکنید، به یقین وقتی که برای نخستین بار عکسبرداری را آغاز میکنید ممکن است همین شکل باشد. خبر خوب این میباشد. که به خاطر پیشرفت چمشگیر تکنولوژی امروزی حقیقتا لازم نیست که بهترین، بروزترین و پر هزینه ترین لوازم برای ایجاد تصویرهای مهیج نخواهید داشت. در اغلب موارد صرفا موردی که برای ثبت یک تصویر عالی لازم خواهید داشت یک دوربین میباشد که قطعا همواره در کنار خود خواهید داشت: موبایل شما. با اینکه تلفن های به روز هرچند که عالی هستند، محدود میز میباشند محدود های مانند ویزگی های عکاسی در نور کم ، و لنزهای بدون قابلیت زوم. چنانچه تصمیم دارید عکس های عالی بگیرید، از حسگر های بزرگ تصاویر ، انتخاب لنزهای بزرگ و لوازم جانبی عالی در دسترس برای دوربین DSLR یا دوربین بدون آینه بدون زیاد هزینه کردن بهره برداری بکنید، در این مقاله به چند گزینه برای آغاز فعالیت اشاره میکنیم.

اجاره دوربین و لوازم دست دوم 

بروزترین دوربین ها قطعا عالی میباشند و به یقین مزیت های عالی خواهند داشت یک دوربین با بالاترین کیفیت، بروزترین حسگر تصاویر، بیشترین ایزو، پر سرعت ترین وضوح اتوماتیک و … را درک خواهید کرد. ولی، پیش از اینکه مبلغ زیادی را صرف تهیه یک دوربین به روز بکنید، این صحبت را یادتان، هر شخصی که تا به حال مشاهده کرده اید با دوربین بسیار قدیمی از این دوربینی که تصمیم دارید تهیه کنید ثبت خواهد شد.

عکاسی با هزینه کم

به مشهور ترین تصویرها در طول تاریخ نگاه بی اندازید، یک شخص در برابر تعدادی از تانک‌ها در میدان تیانانمن، محمد علی کلی وقتی که سونی لیستون را در هم کوبید، تصویر سال 1984 نشنال جئوگرافیک از زن جوان افغانستانی. همه این عکس ها با دوربین آنالوگ ، با قابلیت های که حتی با کمترین هزینه دوربین دیجیتال الان معمولا از هر راهی امکان قیاس نخواهد بود. به یقین دوربین‌های به روز سبب خواهند شد که عکاسی از بیشتر زوایا با صفحه نمایش های روشن، مدیریت راحت مخصوص بهره برداری، و مزیت های دیگر از قابلیت دیگر که برای آموزش عکاسی ساخته شده‌اند. ولی چنانچه تمایل ندارید یک دوربین قدیمی تهیه کنید، اجاره دوربین ‌های دست دوم هم توانایی حل مشکل شما را خواهد داشت.

تهیه یک دوربین که چندین سال گذشته تولید شده ممکن است هزینه بسیار زیادی را برای شما ذخیره بکند، با این وجود به شما یک ابزار عکسبرداری با فناوری بروز خواهد داد  که در سال های گذشته صرفا به عنوان یک آروز میباشد. مدل های قدیمی مثل Canon Rebel T2i،  Nikon D80، Olympus PEN E-P2 و بیشتر مدل های بعدی وقتی که به ویژگی های آن میپردازیم یه یقین میرسیم که به نسبت دوربین های جدید ویژگی های پایینی دارند ، ولی تمامی آن‌ها میتوانند تصویرهای مهیجی را ثبت بکنند  و توانایی آن را دارید با هزینه بسیار پایینرت کمتر از مدل های به روز آن‌ها را خرید و یا اجاره بکنید. این مسئله صرفا درباره بادی دوربین صادق نیست، بلکه ممکن است لوازمی مثل لنزها، فلاش‌ها، سه پایه‌ها و دیگر لوازم خوب را با هزینه کمتری خریداری بکنید.

لوازم خود را بسازید

چنانچه شما نیز مثل من هستید که عکاسی با هزینه کم را تجربه کنید، امکان دارد مدت طولانی به جست و جو در فضای مجازی وقت بگذارید و به همه لوازمی که در دسترس نیست تفکر کنید، بیشتر این عمل به خاطر این میباشد که لوازم بسیار پر هزینه میباشند. در شرایطی که اغلب لوازم  عکسبرداری با هزینه کم دست دوم و یا اجاره دوربین قابل تهیه میباشند، عکاس توانایی ان را خواهند داشت تا لوازم مورنیازشان را هم معمولا بدون هیچگونه هزینه ای با خلاقیت خود بسازند. این مسئله سبب خواهد شد که عکاسان لوازمی عالی تر از موارد موجود در بازار نسازند ولی امکان دارد همان کارایی را با هزینه پایینتر به دست بیاورید. از سه پایه‌های خاص خود گرفته تا کیت‌های روشنایی خانگی ، اینترنت پر از مطالب، ویدئوها و آموزش‌هایی برای عکاسان کارآفرین که در پی لوازم خود ساخته هستند میباشد.

آموزش ببنید از لوازمی که در اختیار دارید بهترین بهره برداری را بکنید

چنانچه تصمیم دارید دانش عکاسی خود را بدون تهیه یک ابزار بروز از تجهیزات به صورت جدی بروزرسانی بکنید، یکی از برترین راه های که میشود طی کرد، آموزش دیدن از بقیه افراد میباشد. در بیشتر کشورها و یا استان ها اموزشگاه های عکاسی تعبیه شده است که افراد به صورت پشت هم برای آموزش، به اشتراک گذاری نکته ها، یا صرفا جمع شدن برای گفتوگو درباره علاقه با افراد هم سطح فکری خود ، دور هم جمع می‌شوند. چنانچه یکی از این محل ها را در شهر خود پیدا نکردید، سایت های بیشماری در این زمینه بوجود آمده است.

به خارج منزل و یا محل کار بروید و عکاسی کنید

این امکان دارد مقداری ساده لوحانه به نظر بیایید ، به این خاطر این مسئله را در پایان خاطر نشان کردیم. من معمولا با کسانی که تصمیم دارند تکنیک های عکاسی خود را بالا ببریند صحبت می‌کنم ولی تصور می‌کنند آنها تنها با پرداخت پول هست که می‌توانند این عمل را صورت بدهند. یکی از بترین مسیرهای بالا بردن به عنوان یک عکاس، بیرون رفتن و ثبت تصویر میباشد.

در مورد مطلب عکاسی با هزینه کم هر سوالی دارید در خدمت شما هستیم.

دوربین DSLR چیست ؟
بخوانید

پایان

دیدگاه‌ها

parsdoorbin

موفق باشید ممنون از نظر دادن شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *