لنز‌های نیکون برای عکاسی معماری

لنز‌های نیکون برای عکاسی معماری : قیاس با عکسبرداری منظره و پرتره، عکسبرداری معماری چیزی میباشد که معمولا به یک چشم با دقت احتیاج خواهد داشت.

می بایست تفاوت‌هایی را ثبت بکنید که اشخاص عادی نمی‌توانند مشاهده بکنند، مگر آنکه آن را به آن‌ها نشان بدهیم. ولی این چیزی نمیباشد که شما تنها با یک دید تیزبین قابلیت ثبت آن را داشته باشید. شما نیز به لوازم عکسبرداری عالی احتیاج خواهید داشت. ولی این مسئله پیچیده میباشد چرا که عکسبرداری معماری نیز در درون و نیز در فضای باز صورت میگیرد. که لازم به برخی از لوازم تخصصی خواهد داشت. زمانی که سخن از طراحی لنزهای دوربین میباشد، شرکت نیکون به دقیق ترین شکل ممکن یکی از برترین ها در این حرفه میباشد. در این مطلب بعضی از بهترین لنز‌های نیکون برای عکاسی معماری ، چه در داخل و چه در فضای بیرون، معرفی خواهد شد.

Nikon AF-S DX NIKKOR 10-24mm f/3.5-4.5G ED Zoom Lens with Auto Focus

1 20

لنزهای با زاویه های دید عریض برای عکسبرداری معماری خیلی استاندارد میباشند، چرا که قابلیت این را خواهند داشت تا سوژه را در یک تصویر ثبت بکنند. لنز Nikon AF-S DX NIKKOR یک قدم جلوتر میرود و یکی از مهم ترین اشکالات لنزهای واید را از بین میبرد و انحرافات لنز مثل اعوجاج تصاویر را که عموما در تصویرهای با زاویه دید گسترده وجود خواهد داشت، از بین خواهد برد.

این لنز از برترین لنزهای شرکت نیکون برای عکسبرداری معماری میباشد که در وضوح اتوماتیک برای ممانعت از انحراف رنگی که عموما یافت خواهد شد، بهتر عمل خواهد کرد. قابلیت وضوح اتوماتیک این لنز ضمانت خواهد کرد که برای داشتن وضوح مناسب مجبور نمیباشید که کار پیچیده ای را انجام بدهید. البته، چنانچه کماکان وضوح تصویرهای خود را به شکل دستی ترجیح می‌دهید، همواره وضوح دستی برای تنظیم کردن در کنار شما وجود خواهد داشت.

فواصل کانونی آن 10-24 میلی متر میباشد و به شما چشم انداز عالی از شئی های در فاصله های متفاوت از دوربین خواهد داد.

نکته های مثبت

 • لنزهایی با فواصل کانونی 10-24 میلی متر قابلیت خلق تصویرهای با دورنمای عمیق را در فاصله های نزدیک مهیا میسازد
 • لنز با زوایایی دید عریض شخصیت ها را بدون تحریف تصویرها ثبت خواهد کرد
 • قابلیت وضوح اتوماتیک و نیز از انحراف رنگی جلوگیری بعمل می آورد

نکات منفی

 • صرف هزینه این لنز امکان دارد مقداری برای دانشجویان مشکل به نظر برسد

با هزینه حدودی 900 دلار در سایت آمازون، به هیچ عنوان لنز کم قیمتی نمیباشد، ولی شما هزینه کیفیت را پرداخت خواهید کرد. چناچه درباره عکاسی معماری جدی میباشید، این لنزی میباشد که میبایست به شکل جدی از آن بهره برداری بکنید.

Tamron AFA012N700 SP 15-30mm f/2.8 Di VC USD Wide-Angle Lens

2 19

لنز Tamron AFA012N700 SP یکی از برترین لنزهای شرکت نیکون برای عکسبرداری معماری میباشد این مدل یک لنز واید میباشد که مخصوص دوربین‌های شرکت نیکون تولید میشو. این مدل شامل جبران لرزش درونی میباشد و به شما این قابلیت را خواهد داد تا تصویرهای واضح‌تری ثبت بکنید بدون آنکه نگران لرزش دستهای خود باشید.

وضوح با یک موتور سکوت فراصوت USD انجام خواهد شد و قابلیت وضوح پر سرعت و بدون صدا را خواهد داد.

دیافراگم f / 2.8 به واسطه یک شاتر 9 تیغه‌ای محصور میشود و سب خلق جلوه‌های شگفت انگیز بوکه خواهد شد،

این لنز دارای یک میدان دید 110 درجه میباشد که به شما قابلیت خلق تصویرهای خیلی گسترده را خواهد داد.

هزینه آن در سایت آمازون 1100 دلار میباشد که آن را نسبت به بعضی دیگر از رقیبان خودمقداری پر هزینه تر خواهد کرد، ولی چنانچه در بازار در پی یک لنز با زوایایی دید عریض میباشید که مخصوص عکسبرداری معماری شما استاندارد باشد، این یکی از انتخاب های عالی موجود میباشد.

نکات مثبت

 • فاقد انحرافات لنز مثل اعوجاج، از زوایایی دید عریض عکسبرداری خواهد کرد
 • موتور التراسونیک Quiet USD قابلیت وضوح پر سرعت و راحت را مهیا میسازد
 • دیافراگم f / 2.8 که توسط یک شاتر 9 تیغه‌ای محصور شده و جلوه‌های عالی بوکه را به همراه دارد
 • میدان دید عریض 110 درجه برای تصویرهای بینظیر داخل و خارج

نکات منفی

 • قیمت بسیار زیاد ممکن میباشد برای اکثر افراد قابل پرداخت نباشد

یکی از بخش های مشخص کننده عکسبرداری معماری که آن را از انواع دیگر عکسبرداری متمایز خواهد کرد، این میباشد که شما می بایست سوژه‌ها را در محیط های باز و داخلی منزل ثبت بکنید. با در نظر داشتن این نکات، تامرون یک لنز بینظیر با AFA012N700 تولید کرده است. چنانچه دوربین نیکون دارید و برای دوره معماری خود به یک لنز با کیفیت لازم دارید، نگاهی به این لنز بکنید.

Nikon AF-S DX NIKKOR 10-24mm f/3.5-4.5G ED Zoom Lens with Auto Focus

3 17

حس لنزهای اول شخص خیلی زیاد از لنزهای شخص ثالث میباشد چرا که عرضه کننده برترین روش برای کالیبراسیون لنزهای محصولات خود را می‌داند. لنز Nikon AF-S DX NIKKOR 10-24mm انتخاب بینظیر برای عکاسی معماری میباشد.

لنز پایه با هزینه 896 دلار در سایت آمازون به فروش میرسد، ولی فیلترهای پلاریزه در انتخاب های دیگر وجود خواهد داشت.

ساخت عدسی کروی این اطمینان را خواهد داد که در زمان ثبت تصویرهای خود هیچ انحرافی شکل نگیرد. این کار سبب خواهد شد که بدون استرس درباره انحراف و اعوجاج، تصویرهای با زوایایی دید عریض ثبت بکنید.

فواصل کانونی AF-S DX 10-24mm میباشد، این اطمینان را خواهد داد که میشود حتی در فاصله بسیار نزدیک از تصویرهای عالی هم در عکس های خود استفاده کرد.

نکته های مثبت

 • با هزینه 896 دلار به صورت رقابتی، می‌تواند در کنار فیلترهای پلاریزه باشد
 • برای عکسبرداری درون و بیرون از خانه بینظیر میباشد و آن را برای دانشجویان معماری ایده آل خواهد کرد
 • فواصل کانونی 10-24mm قابلیت دید عمیق در فاصله های نزدیک را مهیا میسازد
 • ساخت عدسی کروی انحراف لنز و رنگ را به کمترین حالت خواهد رساند

نکته های منفی

 • با اینکه فیلترهای پلاریزه عالی میباشند، ولی چنانچه هزینه کمی دارید اصلا به صرفه نمیباشد.

اگر دانشجوی رشته معماری هستید و برای دوره خود به یکی از بهترین لنزهای نیکون برای عکاسی معماری با کیفیت احتیاج دارید، این یکی از گزینه های بهتر بازار است که زیاد گران نیست. لنزهای شخص ثالث می‌توانند عالی باشند، اما اغلب گرانتر از آن هستند که ارزش آن را داشته باشند و این باعث می‌شود AF-S DX از Nikon نسبت به برخی دیگر از ارزش بیشتری برخوردار باشد.

Nikon 18-200mm f/3.5-5.6G AF-S ED VR II Nikkor Telephoto Zoom Lens

4 16

خطایی که در بیشتر لنزهای DSLR وجود خواهد داشت این میباشد که آنها خیلی پر هزینه میباشند و با میزان درآمد یک دانشجوی دانشگاه غیرقابل دسترسی میباشند. هدف شرکت نیکون از تولید این لنز حل این مشکل میباشد. با هزینه تقریبی متوسط 647 دلار در سایت آمازون، خیلی کم هزینه تر از بعضی دیگر از پیشنهادات قابل دسترس در بازار برای دانشجویان معماری میباشد، در حالی که هنوز نیز بیشتر ویژگی‌های شبیه آن‌ها را ارائه خواهد داد.

با در نظر گرفتن یک دانشجوی متوسط، این لنز برای ثبت تصویر در سناریوهای خیلی متنوع عرضه شده است، بدون اینکه بیش از حد کیفیت را تحت تأثیر قرار دهد. این لنز مانند بهترین لنزهای بازار برای شما عمل نمی‌کند، اما کیفیت آن به اندازه کافی قابل قبول است و معمولا بیشتر از چیزی است که یک دانشجو به آن نیاز داشته باشد.

نکته های مثبت

 • هزینه رقابتی به صرفه مخصوص دانشجویان رشته معماری
 • در طیف وسیع از سناریوها تصویرهای مناسبی ثبت میکند
 • فواصل کانونی کوچک دستیابی به دورنمای عمیق را با اجسام نزدیک آسان خواهد کرد
 • عنصرهای موتور و لنزهای کروی با وضوح آرام، انحرافات لنز را پایین نگه خواهد داشت

نکته های منفی

 • از آنجا که هدف آن ثبت بیشترین دامنه تصویر میباشد، تصویرهای آن به اندازه لنزهایی که برای سناریوهای خاص عرضه شده‌اند، مناسب نمیباشد.

اگر شما دانشجوی معماری هستید و برای دوره‌های تحصیلی خود به لنز مقرون به صرفه‌ای نیاز دارید، لنز زوم تله فوتو AF-S ED VR II Nikkor از Nikon گزینه بسیار خوبی است.

Nikon AF-S FX NIKKOR 50mm f/1.8G Lens with Auto Focus

5 15

اگر می‌خواهید یک لنز مقرون به صرفه و جمع و جور تهیه کنید، نیکون AF-S FX 50mm یکی از لنزهایی است که می‌توانید نگاهی به آن بیندازید.

این لنز با هزینه حدودی 220 دلار در سایت آمازون، یک لنز ساده میباشد که کارایی بسیار بالایی برای عکسبرداری معماری اولیه خواهد داشت. این لنز فاقد قابلیت زوم میباشد و صرفا محدود به یک فواصل کانونی میباشد، ولی امکانات وضوح خودکاری که در این لنز وجود دارد که به شما کمک می‌کند جلوه های بوکه‌ی مهیجی را ثبت بکنید .

فواصل کانونی 50 میلی متری هم به شما یاری میرساند تا درباره شخصیت هایی که به دوربین شما نزدیک میباشند چشم انداز خوبی به دست بیاورید. اثر عمق این لنز هم با لنزهایی که هزینه آنها خیلی بالاتر میباشد برابری خواهد کرد که نکته‌ی خیلی حائز اهمیتی میباشد.

نکات مثبت

 • لنز فوق العاده به صرفه، عالی برای دانشجویان دانشگاهی که همواره در حال تحرک میباشند و برای انجام تحقیقات معماری به مواردی نیاز دارند که بتوانند به راحتی آن را حمل کنند
 • ویژگی فوکوس خودکار به افزودن جلوه‌های بوکه کمک می‌کند

نکات منفی

 • بزرگنمایی روی لنز وجود ندارد
 • لنز با هدف خاص، عدم انعطاف پذیری

فاصله کانونی 50 میلی متر برای افزودن عمق و چشم انداز به عکس‌های شما عالی است.

NIKON AF-S DX NIKKOR 55-200mm f/4-5.6G ED VR II Lens

6 14

علاقه مندان همواره هزینه بالایی برای تهیه لوازم چانبی با کیفیت بالا را نخواهند داشت و با توجه به این مسئله، نیکون لنز AF-S DX 55-200mm ED VR II را عرضه کرده است.

این لنز در سایت آمازون 150 دلار قیمت خواهد داشت، چنانچه اهل معماری می باشید، خیلی به صرفه میباشد و میبایست از آن لذت کافی را ببرید، چرا که این لنز در طیف وسیعی از سناریوها بدون به خطر افتادن کیفیت تصویرهای بینظیری را ثبت میکند.

این لنز جمع و جور میباشد و به شما این قابلیت را خواهد داد تا بدون نیاز به داشتن بار بیشتر، آن را به بیرون برده. با وجود قابل حمل بودن، از قابلیت های بزرگ نمایی هم استفاده میکند و شما می‌توانید از زوم اپتیکال استفاده بکنید.

پوشش بینظیر (SIC) در کم شدن درخشش‌های درونی لنز خیلی بدون نقص عمل خواهد کرد. در صورت عکسبرداری در فضای باز، درخشش‌های داخلی (Flare) یکی از خطاهای میباشد که شما را آزار خواهد داد.

نکات مثبت

 • بهره برداری از عنصرهای ED اعوجاج اپتیکال را کم میکند
 • دیافراگم هفت تیغه‌ای سبب خلق اثرات طبیعی بوکه خواهد شد
 • ویژگی لرزشگیر قابلیت ثبت تصویرهای واضح را حتی در وقت نگه داشتن دوربین با دست مهیا میسازد

نکات منفی

 • از ویژگی وضوح اتوماتیک بهره مند نمیباشد، پس میبایست جلوه‌های وضوح را به شکل دستی مدیریت بکنید
 • کیفیت تصاویر می‌توانست بهتر باشد، اما با توجه به هزینه لنز قابل قبول میباشد

این لنز نیکون کاملاً با در نظر داشتن دانشجوهای در حال مسافرت طراحی شده است و اگر شما هم چنین فردی هستید، این لنزی است که باید در کوله شما باشد. جمع و جور است، بزرگنمایی می‌کند و عکس‌های مناسبی می‌گیرد، همه این‌ها بدون نیاز به هزینه زیاد.

Nikon AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G Lens with Auto Focus

7 12

بازار لنزهای مناسب دانشجویان با ارائه پیشنهادات عالی، تبدیل به یک بازار رقابتی شده‌ است. لنز Nikon AF-S DX NIKKOR 35mm یکی از پیشنهادات بهتر در بازار است. بهترین قسمت این لنز قیمت رقابتی آن است که در آمازون فقط با 153 دلار و در صورت تمایل به فیلتر محافظت در برابر اشعه ماورا بنفش تا 200 دلار قیمت دارد.

این لنز به عنوان یکی از بهترین لنزهای نیکون برای عکاسی معماری، از ویژگی زوم برخوردار نیست. البته این موضوع خیلی مهم نیست. یک ویژگی فوکوس خودکار وجود دارد که به شما امکان می‌دهد جلوه‌های بوکه را بدون ایجاد جلوه‌های مصنوعی ایجاد کنید. دامنه دیافراگم آن f/1.8 تا f/2.2 است، بنابراین می‌توانید عکس‌های خوبی با زاویه دید عریض ثبت کنید.

علاوه بر فوکوس خودکار، لغو فوکوس دستی نیز در این لنز وجود دارد. موتور بی‌صدای فوکوس این اطمینان را می‌دهد که فوکوس خودکار مزاحمتی برای گرفتن عکس مناسب ایجاد نمی‌کند.

نکات مثبت

 • قیمت رقابتی ، 150 دلار فقط برای لنز
 • اندازه دیافراگم f / 1.8 تا f/2.2 به شما امکان می‌دهد بدون انحراف زیاد عکس‌های با زاویه دید عریض بگیرید
 • اندازه جمع و جور تضمین می‌کند شما می‌توانید آن را بدون نیاز به حمل موارد حجیم آن را استفاده کنید

نکات منفی

 • قابلیت بزرگنمایی در دسترس نیست

اگر در دانشگاه ثبت نام می‌کنید و به شدت به یک لنز مناسب نیاز دارید، این مکانی عالی برای شروع است.

کلام آخر

ساخت لنز برای دانشجویان به هیچ عنوان کار راحتی نمیباشد. آنها مجبورند تصویرهای خیلی عالی برای دوره های تحصیلی خود ثبت کنند و در عین حال برای دانشجویانی که در بند پول هستند قابل دسترسی باشند.

این لنزها از راه‌های کاملاً متفاوتی با این مسئله مقابله می‌کنند، بعضی از آن‌ها بهترین کیفیت تصویر را با کیفیت عالی ارائه می‌دهند، در حالی که دیگر لنزها کیفیت مناسب تصویر را با بودجه ارائه می‌دهند و اطمینان حاصل می کنند که دانش آموزان بی میل نیستند.

پایان

دوربین‌های حرفه‌ای نیکون
بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *