کانن، نیکون یا سونی؛ لنزهای دوربین‌های بدون آینه

با توجه به پیشرفت هر لحظه مدل های بدون آینه و رقابت زیاد آن‌ها با دوربین‌های DSLR ، لازم میباشد در مورد لنزهای قابل بهره برداری با مدل های فاقد آینه فول فریم اطلاعاتی را به شکل مقایسه در خدمت مشتریان به این دوربین‌ها قرار خواهیم داد. هدف این مطلب مشخص کردن بزرگترین خط عرضه لنزهای مدل های فاقد آینه نمیباشد بلکه ارائه اطلاعات در مورد لنزهایی میباشد که مورد نیاز شما میباشند. قطعا لنزهای به روز هم در راه میباشند ولی لنزهای اشاره شده در این مطلب تا تاریخ دسامبر 2020 هستند.

لنزهای سونی Sony E-Mount

کمپانی سونی در ارائه لنزهای دوربین‌های فاقد آینه پیشگام بوده است. اولین لنزهای فاقد آینه فول فریم سری FE این کمپانی همزمان با عرضه دوربین A7 در سال 2013 به بازار عرضه خواهند شد.

کمپانی سونی پیش از آن هم تجربه چندین ساله در تولید لنزهای دوربین‌های بدون آینه APS-C را داشته است. این شرکت همچنین به سایر سازندگان اجازه تولید لنز برای مدل های فاقد آینه خود را داده است به این خاطر تولیدکنندگان لنز مثل سیگما، تامرون، توکینا و زایس مجموعه لنزهای سازگار با دوربین‌های فول فریم بدون آینه سونی را گسترش داده‌اند. به عنوان مثال شرکت سیگما لنزهای اختصاصی برای دوربین‌های بدون آینه با نام سری DG DN عرضه نموده است.

ML 8

علاوه بر تولید بسیاری از لنزهای متداول، شرکت سونی فرصت کافی برای تولید لنزهای تخصصی مانند لنزهای تله فتو 600mm F4، 400mm F2.8، 100-400mm  و 200-600mm در اختیار دارید. این لنزها در حال حاضر معادلی در میان سایر برندها نخواهند داشت.

بنابر اظهار سونی، سال‌ها تجربه این شرکت در ساخت لنزهای بدون آینه سونی ، باعث ایجاد تحول در کسب تخصص ساخت موتورهای فوکوس متناسب با نیازهای کاربران دوربین‌های بدون آینه مانند حرکت بسیار نرم فوکوس هنگام فیلمبرداری شده است. اگرچه دستیابی سونی به فناوری موتورهای خطی و پیزو الکتریک باعث تولید لنزهایی با سرعت فوکوس بالا و دقت زیاد گردیده است، توجه به این نکته ضروری است که این ویژگی‌ها را در لنزهای قدیمی‌تر سونی نمی بینید.

بهترین لنز ماکرو
بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *